Maak hier je keuze
Ontdek of edelsmeden bij je past Maak een zilveren cadeau voor de feestdagen Textiel in combinatie met metaaldraad Geef oude sieraden een tweede leven Maak je eigen klaproos voor tuin of balkon

Ontdek of edelsmeden bij je past

Ben jij dol op sieraden en nieuwsgierig naar het ambacht van edelsmeden? Ontdek in één dag hoe het is om met metaal te werken en je eigen sieraden te maken.

In de ochtend start je met het buigen en hameren van metaal. Met deze basistechnieken maak je al een eigen broche. Je leert zo verschillende soorten tangen en hamers goed kennen.

’s Middags maak je een hanger door een afbeelding in metaalplaat uit te zagen. Je werkt de hanger af door te vijlen, schuren en polijsten. Stap voor stap ervaar je hoe een ontwerp onder je handen vorm krijgt.

De docent neemt voorbeelden van broches en hangers mee, die je kunt maken. Maar je kunt in overleg ook een zelfgekozen afbeelding kiezen.

Aan het einde van de dag geeft docent Karien Kortenhorst een demonstratie solderen. Zo maak je kennis met verschillende belangrijke technieken uit het edelsmeden.

Deze workshop is een praktische en inspirerende kennismaking met edelsmeden. Ideaal als je wilt ontdekken of sieraden maken en werken met metaal bij je past. Als kers op de taart ga je bovendien naar huis met twee zelfgemaakte sieraden!

Praktische informatie

Deze workshop is op zaterdag 10 oktober 2026, van 10.00 – 16.00 uur in het Eemhuis.


Let op: sommige cursussen zijn vol. Je kunt je wel inschrijven voor de wachtlijst.

Mogelijkheden

  • Type Groepsles
  • Leeftijd 18+
  • Docent Karien Kortenhorst
  • Locaties

    Eemhuis

    Zaterdag Ochtend, Middag

  • Prijs

    Volwassenen 18+ € 70,00 (1 keer)

  • Bekijk alle mogelijkheden

Onze docenten

Karien Kortenhorst
Meer info

Karien Kortenhorst

‘Jezelf verrassen’

Achtergrond
• Karien is opgeleid tot goud-en zilversmid en en is daarna afgestudeerd op de Hogeschool voor de Kunsten Utrecht in de vakken sieraad en schilderen. 
• Ze geeft sinds 2000 cursussen voor volwassen bij Scholen in de Kunst.
• In haar atelier maakt Karien metaalsculpturen die ze exposeert en verkoopt. 
• Ze geeft workshops, onder meer in Griekenland, in het voor- en najaar. 

Als docent
‘Met mijn achtergrond kan ik zowel technisch begeleiden als meedenken over vormgeving. Daarbij voel ik me meer een begeleider dan een juf en vind ik het belangrijk dat ik uitdaging zoek voor mijn cursisten. Ik wil mensen aanzetten een stapje verder te gaan. Jezelf verrassen, daardoor beleef ik zelf als kunstenaar ook de mooiste momenten. Voor mijn cursisten probeer ik die ervaring te creëren met opdrachten die ze in eerste instantie misschien helemaal niet zien zitten. Ga maar doen! Uit die comfortzone komen! Daar zit mijn taak als docent: mensen begeleiden om eruit te halen wat erin zit.’ 

Lesinhoud
‘We hebben een geweldig lokaal met veel gereedschappen: we kunnen natuurlijk solderen maar ook etsen, metalen kleuren, anticlastisch hameren en zilver gieten. Zo kan ik heel veel technieken van het edelsmeden aanbieden. Beginners krijgen het eerste half jaar een aantal opdrachten waarin alle basisvaardigheden van het edelsmeden aan bod komen: zagen, vijlen, solderen, schuren, polijsten en een steen zetten. Daarna gaan mensen hun eigen richting zoeken. Je kan ook met textiel gaan werken, of grotere objecten maken. In mijn jaarprogramma is dus ruimte voor eigen werk, maar er zijn ook gezamenlijke opdrachten die verbinden en inspireren omdat iedereen die anders invult.’  

Sfeer
‘In mijn groepen zitten beginners en gevorderden bij elkaar. Dat werkt goed: mensen die al heel lang bezig zijn en denken alles wel te weten, worden verrast door nieuwe cursisten met frisse oplossingen. Het is belangrijk dat er een open sfeer is, waarin alles kan. Zodat je je vrij en veilig voelt en alles durft te vragen en te proberen. De groepen zijn leuk, er is plezier en er wordt serieus gewerkt. Mensen helpen elkaar en zijn belangstellend. Soms wordt er veel gekletst, je hoort gehamer, mensen lopen rond – het is heel levendig.’  

Geluksmomentjes…
Soms zijn er momenten dat ik me realiseer: goh, wat is het stil. Iedereen is geconcentreerd met zijn eigen werk bezig, helemaal in een flow. Dan ben ik echt ontroerd.’  


Toon meer docenten